Sportovní a rekondiční masáž

Sportovní a rekondiční masáže jsou výborné pro posílení Vaší tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického stavu. Obě masáže se vzájemně dokonale doplňují. Zatímco rekondiční masáž je v podstatě masáží relaxační a slouží především k osvěžení unaveného organismu, sportovní znamená aktivní přípravu organismu na fyzický výkon či podporu v případě nedostatku tělesného pohybu. Velmi velký je i jejich vliv na psychiku člověka, kterou zbavují nahromaděného napětí a důsledků stresu.

Klasická (rekondiční) masáž tvoří základ většiny používaných druhů masáží. Slouží především k uvolnění svalového napětí u přetížených nebo naopak ochablých svalů. Je volnější, jemnější, provádějí se delší, klidnější tahy, při nichž se propojuje celé tělo. Vynechávají se zcela masážní hmaty, jež by byly bolestivé či jinak nepříjemné.

 • zbavují pocitů ztuhlosti
 • mírní bolesti a zlepšují výkonnost pohybového ústrojí
 • zvyšují prokrvení kůže
 • napomáhají regeneraci svalstva a tkáně

 Breussova masáž

Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Působí skvěle na svaly okolo páteře a proto se s výhodou používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti, kterou může způsobit tlak na míšní nerv. Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.

Podle Rudolfa Breusse, tvůrce této metody,  neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze „zdegenerované“, které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

Základem Breussovi masáže je pomocí jemného tahu vytvořit prostor mezi obratli, který je vyplněn meziobratlovou ploténkou, a poté vmasírovat třezalkový olej, jenž působí na ploténku asi jako voda na houbu. Ploténka olej nasaje, zvětší se do původní velikosti a začne opět plnit svou funkci - odpružení a rotace páteře, ochrana nervů před stlačením (které se často projevuje jako vystřelující bolest nebo brnění a mravenčení).

Meziobratlová ploténka je pružná destička sloužící k odpružení a rotaci páteře, tlumí nárazy, kterým je páteř vystavena např. při chůzi, běhu, skoku. S přibývajícím věkem a vlivem vzpřímeného držení těla na ní vznikají degenerativní změny. Je-li ploténka zmáčknuta, ztrácí postupně svůj objem, pružnost, funkci a postupně degeneruje nebo dojde k jejímu výhřezu – prolapsu.

Upozornění: U citlivých lidí se světlou pletí může hypericin (jež třezalka obsahuje) vyvolat fotosenzibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin nesluňte.

 

Hot Stones - masáž lávovými kameny

Masáž se provádí teplými kameny nahřátými na 50–60 stupňů. K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů dovezených z Havaje, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky tomu uvolňují některé aniony kovů, přispívající k urychlení regenerace tkání.  Teplo lávových kamenů ovlivňuje energetické dráhy v těle a působí na mysl a uvolní zatuhlé svalstvo. Během masáže dochází k uvolňování napětí a prohřátí celého těla. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu je používáno aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění.

Tato masáž je doporučována při bolestech pohybového aparátu a k regeneraci organismu po sportovní zátěži.

 • Uvolňuje svalové spasmy
 • Reguluje zadržování tekutin v těle, napomáhá k detoxikaci organismu
 • Urychluje metabolismus
 • Posiluje imunitní systém
 • Dodává životní sílu a dobrou náladu
 • Zlepšuje funkce nervového systému, odstraňuje psychické potíže, deprese

 Havajská masáž Lomi-Lomi

Tato masáž pochází z Havajských ostrovů. Vznikla z posvátného tance Hula, Základy této masáže tvoří speciální rytmické techniky, využívající nejen prstů a dlaní, ale i předloktí a loktů. Vychází z velice jemných a plynulých pohybů, které se střídají v pravidelném rytmu. Spojuje relaxační masáž celého těla, tóny podmanivé hudby a vůně exotických olejů. Ruce a předloktí doslova tančí v dokonalé harmonii uvolňujících i energetizujících hmatů. Tato masáž vyvolává hluboký terapeutický účinek, který odstraňuje napětí, odbourává stres a nabije tělo i duši pozitivní energií. Svými relaxačními a terapeutickými účinky patří mezi nejoblíbenější způsoby odpočinku.

 • stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
 • detoxikuje organismus
 • odstraňuje fyzickou i psychickou únavu
 • hluboce relaxuje a harmonizuje organismus
 • pozitivně působí na pohybové ústrojí
 • odstraňuje napětí ve svalech
 • posiluje imunitní systém
 • napomáhá v odstraňování celulitidy a otoků dolních končetin

Webové stránky spravuje Lenka Slivková, aktualizace: 20.11.2017